Biżuteria antyalergiczna- biżuteria, która nie uczula.

Ślub to takie ważne wydarzenie w naszym życiu i żadna z Panien Młodych nawet sobie nie wyobraża, że mogłoby je coś zakłócić, a zwłaszcza biżuteria która je uczuli.

Kiedy biżuteria może uczulić?

Biżuteria sztuczna czasami zawiera dodatki różnych stopów metali: niklu, chromu i kobaltu. To potencjalne alergeny,jednak najczęściej uczula nas nikiel, wywołując alergię kontaktową u 20% kobiet, 5% mężczyzn i i 8% dzieci. Uczulenie na nikiel znacznie częściej dotyka kobiety, ponieważ w większości one właśnie noszą biżuterię. Nikiel wykorzystuje się nie tylko do produkcji biżuterii: kolczyki, klipsy, naszyjniki, pierścionki, bransoletki, zegarki, ale i do przedmiotów codziennego użytku, jak: oprawki od okularów, guziki, zamki od spodni i klamry od paska, sprzączki od biustonosza.

Po czym poznać uczulenie na nikiel w kolczykach czy w innego typu biżuterii?

Objawy alergii na nikiel występują w wyniku odpowiedzi skóry na kontakt z przedmiotami uwalniającymi ze swojej powierzchni związki niklu. Reakcja skórna może występować zarówno w miejscu kontaktu z alergenem, jak również na reszcie ciała. Najbardziej powszechnymi objawami uczulenia na biżuterię są: zaczerwienienie skóry, obrzęk i opuchlizna, swędzenie bądź pieczenie, wysypka, zmiana koloru skóry i przebarwienia, wyprysk kontaktowy, czyli drobne i swędzące grudki. Alergia na nikiel w skrajnych przypadkach może się objawiać pod postacią innych dolegliwości jak: astma, zapalenie spojówek albo zapalenie śluzówki nosa.

Jak sobie radzić z uczuleniem na sztuczną biżuterię?

Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć kontakt z wyrobami metalowymi i biżuterią, która zawiera nikiel i która posiada stosowną adnotację o braku zawartości niklu. Najlepiej kupować biżuterię w sprawdzonych sklepach, które sprzedają biżuterię antyalergiczną.

Jaki jest domowy sposób na to aby biżuteria nas nie uczuliła?.

Istnieje jednak bardzo prosty sposób na to aby biżuteria nie uczuliła. Wystarczy zwykły lakier do paznokci. Lakier bezbarwny pozwoli zachować oryginalny wygląd biżuterii. Cała recepta polega na pomalowaniu lakierem do paznokci bigla kolczyka, czyli tej części, która znajduje się w uchu. Należy pomalować tak, by kawałek za i przed uchem również był pokryty warstwą lakieru. Warstwa lakieru, która jest neutralna dla ciała, oddziela nietolerowany metal od skóry i zapobiega tym samym reakcjom alergicznym! Musimy jednak pamiętać, że lakier na metalu może się ścierać i kruszyć. W takiej sytuacji warto bigiel zmyć zmywaczem lub pomalować nową warstwą lakieru, wówczas efekt ochrony przed uczuleniem utrzyma się. Możemy też dodatkowo dziurkę w uchu i bigiel

delikatnie posmarować kremem, aby ucho jak najmniej ucho ocierało się o kolczyk przy jego zakładaniu. Można używać zwykłego,ale tłustego kremu. Mogę zagwarantować Wam, że po takim zabiegu będziecie mogły cały dzień nosić ulubione kolczyki bez żadnych niemiłych niespodzianek. W taki sposób możemy zabezpieczyć również naszyjnik i bransoletę, malując ich spodnią część, która bezpośrednio styka się z ciałem.

Wraz z serdecznymi życzeniami z okazji Ślubu: Radości z każdego dnia i szczęścia, które będzie wiecznie trwać, Catherine-biżuteria ślubna, zaprasza Pannę Młodą do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.bizuteria-catherine.pl