Idealna fryzura na ślub - jakie ozdoby do włosów wybrać?

Z reguły Pan Młody nie musi zanadto przejmować się fryzurą (są oczywiście wyjątki). To Panna Młoda ma w tej kwestii najwięcej do powiedzenia. Przed ślubem powinna zadbać nie tylko o idealną kreację, ale także odpowiednio dopasowaną fryzurę. Jak sprawić, aby nieco ją urozmaicić?

Dłonie wprawnego fryzjera sprawią, że kosmyki utrzymają swój kształt przez całą noc, warto zachęcić go więc do tego, aby wplótł we włosy ozdobę w postaci eleganckiego grzebyka lub delikatnej opaski. To świetny pomysł na urozmaicenie biżuterii ślubnej oraz podkreślenie dziewczęcego charakteru stylizacji.

Ślubna dekoracja do włosów - wybierz tę idealną!

Sukienka, makijaż, fryzura - ślubna triada, nad której idealnym wyglądem czuwa nie tylko Panna Młoda, ale także cały sztab specjalistów od urody. Każdy element powinien idealnie ze sobą współgrać. Jak stworzyć stylizację, która będzie zachwycać lekkością i elegancją? Warto wykorzystać potencjał, jaki tkwi w biżuterii - także tej przeznaczonej do dekoracji włosów. Grzebyk lub opaska to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć zarówno misterną, wymagającą podparcia fryzurę, jak i romantyczne kosmyki.

Jak dopasować ozdobę do fryzury?

Już podczas przygotowywania próbnej fryzury ślubnej warto sprawdzić, jak wpięta we włosy biżuteria będzie prezentować się na kosmykach.

Panna Młoda, która zechce prezentować się tego dnia romantycznie i dziewczęco, powinna zdecydować się na opaskę. Szczególnie atrakcyjnie wygląda przy rozpuszczonych, lekko podniesionych włosach lub delikatnych lokach. Kilka niesfornych kosmyków wystających spod opaski nada Pannie Młodej dodatkowego uroku. Wyglądem najczęściej nawiązuje do motywów roślinnych, które pięknie odznaczają się na tle włosów.

Jeśli ślubna stylizacja ma zachwycać elegancją, warto sięgnąć po bogato zrobiony grzebyk. To idealne rozwiązanie, które ułatwi fryzjerowi przygotowanie wysokiego upięcia lub koku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby użyć go do przyozdobienia rozpuszczonych loków. Jeśli Panna Młoda zdecyduje się na grzebyk większych rozmiarów, może uczynić z niego przyciągający wzrok element z powodzeniem zastępujący klasyczną biżuterię ślubną. Szczególnie pięknie prezentują się grzebyki z dodatkiem błyszczących cyrkonii.