Jak dobrać biżuterię wieczorową?

Okres karnawału to wyjątkowy czas, kiedy organizowanych jest mnóstwo prywatnych imprez, ale również eleganckich bali. Jeśli wybierasz się na jeden z nich, to na pewno masz już wybraną odpowiednią kreację, a jeśli nie to pewnie planujesz jej zakup. Jednak piękna suknia to nie wszystko, ponieważ należy dobrać do niej pasującą biżuterię wieczorową, która dopełni efekt końcowy. Jak zrobić to właściwie? Mamy na to kilka rad, zwróć uwagę na:

  • 1. Kolor: złoto i srebro pasują praktycznie do wszystkiego, ale jeśli szukasz jakiegoś bardziej oryginalnego połączenia, to możesz postawić na łańcuszek lub kolczyki ozdobione kamieniami w kontrastującym kolorze. Jeśli nie wiesz jaka barwa będzie tworzyć dobre zestawienie z odcieniem Twojej sukni, to zawsze możesz skorzystać z dostępnego online koła barw.

  • 2. Krój: jeśli Twoja sukienka wieczorowa ma zabudowany dekolt lub materiałowy choker, to zamiast łańcuszka wybierz wyraziste kolczyki. Natomiast jeśli odkrywa dekolt postaw na wyrazisty naszyjnik i małe kolczyki, np. wkręty.

  • 3. Tkanina: tak, ona też ma znaczenie w doborze biżuterii wieczorowej, zwłaszcza jeśli wykonana została z koronki, cekinów lub weluru. Zbyt duże naszyjniki oraz kolczyki mogą po prostu przytłoczyć całą stylizację. Lepszym wyborem w tym przypadku będą delikatne wkręty i ozdobne pierścionki.

  • 4. Okazja: bale karnawałowe mimo tego, że odbywają się z tej samej okazji, często mają różny charakter, do którego należy dopasować właściwą biżuterię. Na potańcówkę na sali sprawdzą się posrebrzane, pozłacane, a także ozdobione kolorowymi kamieniami naszyjniki. Natomiast prestiżowy bal będzie wymagał czegoś bardziej eleganckiego, np. pereł lub kolii.

  • 5. Umiar: pamiętaj, że przy pomocy biżuterii chcesz dodać sukni wieczorowej wyrazu, a nie ją przytłoczyć. Dlatego też nie zakładaj kolczyków, łańcuszka, bransoletek i pierścionków, wybierz dwa ulubione elementy, które będą pasowały do rodzaju ubrania i gotowe.

Od tego jaką biżuterię wieczorową wybierzesz zależy efekt końcowy Twojej stylizacji. Mimo tego, że kolczyki, łańcuszki, bransoletki i pierścionki to drobne elementy, potrafią całkowicie odmienić każdą sukienkę. Przy pomocy naszych rad stworzysz odpowiednią stylizację, sprawdź sama!