Jaka biżuteria będzie idealna na ślub? I jak ją wybrać?

O tym wyjątkowym dniu marzy prawie każda kobieta i mimo tego, że wymaga on wielu przygotowań, planowania, a często również nerwów to jest tego wart. Dlatego też wszystko powinno być idealne: wystrój sali, zespół, jedzenie i co najważniejsze ubrania pary młodej oraz towarzyszące im dodatki. Jeśli masz już to wszystko i zastanawiasz się jaka biżuteria będzie idealna na ślub, to właśnie tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

  • 1. Dobry plan to podstawa: ten element dotyczy głównie kobiet, które jeszcze nie kupiły wymarzonej sukni. Już podczas przymiarek zastanów się co mogłabyś do niej założyć. Czy dekolt pozwala na duży łańcuszek, czy kolczyki nie będą zbyt ciężkie? Krótka chwila wystarczy, aby sprawdzić czy do mierzonej kreacji będzie pasowała Twój wymarzony łańcuszek lub kolczyki.

  • 2. Stylowo, ale z umiarem: staraj się, aby wszystkie elementy stylizacji były spójne i pasowały do siebie. Biżuteria to niezbędne uzupełnienie wizerunku każdej panny młodej, to dzięki niej osiągniesz zamierzony efekt i dodasz sobie blasku. Nawet jeśli Twoja suknia ma dużo zdobień i nie chcesz przesadzić, wybierz delikatne dodatki lub postaw tylko na jeden, np. bransoletkę, kolczyki lub łańcuszek.

  • 3. Złoto czy srebro, oto jest pytanie: tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Moda nieustannie się zmienia, a poglądy mówiące o tym do czego pasuje srebro, a do czego złoto są przestarzałe. Postaw na biżuterię ślubną w kolorze, który lubisz, może być nawet wzbogacona o kolorowe kamienie, ważne żebyś Ty dobrze się w niej czuła.

  • 4. Zwróć uwagę na rodzaj dekoltu oraz fason: w ten sposób dużo łatwiej będzie Ci zdecydować jaki rodzaj biżuterii będzie pasował na ślub. Suknię księżniczki pięknie ozdobią duże dodatki. Natomiast jeśli wybierasz suknię prostą lub w kształcie litery A, doskonałe będą zarówno małe, jak i duże kolczyki.

  • 5. Bądź sobą: nawet jeśli biżuteria ślubna pięknie leży jednak przeszkadza Ci podczas ruchu, bo jest ciężka i niewygodna, wybierz coś innego. Nie przejmuj się przesądami i opiniami, pamiętaj, to Twój wielki dzień i to Ty masz się dobrze bawić i dobrze czuć.

To jaka biżuteria ślubna będzie najlepsza dla panny młodej w dużej mierze zależy właśnie od niej. Nie ma uniwersalnego modelu odpowiedniego dla wszystkich, dlatego też zamiast wskazywać konkretne modele oferujemy rady ułatwiające wybór.