Jaka biżuteria na wesele?

Sukienka, buty, makijaż... a co z biżuterią? W szale ślubnych przygotowań łatwo o niej zapomnieć, a to właśnie ona podkreśla całą stylizację. Idealnie dopasowane kolczyki, wyrazisty naszyjnik, subtelna bransoletka - nie może zabraknąć ich w tym wyjątkowym dniu. Jaką biżuterię wybrać, aby olśniewać?

Biżuteria ślubna - jak znaleźć złoty środek?

Jakie dodatki wybrać, aby z jednej strony podkreślić wyjątkowy charakter sukni, a z drugiej zanadto jej nie przyćmić? Warto zwrócić uwagę na to, aby biżuteria nie była zbyt wyrazista. Bardzo łatwo o przesadę, zwłaszcza, jeśli na co dzień lubisz sięgać po dodatki w stylu glamour: ciężkie, błyszczące i charakterne.

Z drugiej strony nie sil się na skromność - to Twój dzień i masz prawo wyglądać w dniu ślubu zjawiskowo. Zbyt delikatna biżuteria zniknie przysłonięta przez suknię oraz makijaż, a Ty będziesz miała wrażenie, że czegoś Ci brakuje.

Konieczne będzie więc znalezienie złotego środka. Jaka biżuteria sprawdzi się w dniu ślubu najlepiej? Podczas wyboru zwróć uwagę na kilka elementów stylizacji: kolor sukni, krój oraz styl.

Kolor sukni a dodatki

Zgodnie z zasadą dobieramy dodatki w następujący sposób: chłodne odcienie świetnie czują się w towarzystwie srebra, natomiast ciepłe - w otoczeniu złota. Tyle wystarczy, aby zdecydować, jaki rodzaj biżuterii okaże się odpowiedni. Do klasycznej białej sukienki dobrze jest dopasować naszyjnik, bransoletkę i kolczyki ze srebra. Kreacja écru świetnie zaprezentuje się z łańcuszkiem i kolczykami w kolorze złota.

Krój sukni – jakie dodatki wybrać?

Okrągły dekolt stanie się atrakcyjniejszy, jeśli dopasujesz do niego elegancką kolię z błyszczących kamieni. Głębokie wycięcie to z kolei idealna okazja do tego, aby założyć długi, lejący naszyjnik z pereł. A może połączyć jedno z drugim? Bardzo modnie i zarazem skromnie prezentują się łańcuszki różnej długości.

Wybierz dodatki pasujące do Twojego stylu

Istnieje jeszcze jedna niepisana zasada: zdecyduj się na nieco skromniejszy zestaw, ten bogato zrobiony pozostawiając na inną okazję. Pamiętaj, że biżuteria ślubna powinna być przede wszystkim wygodna. Podczas zabawy może okazać się, że oszałamiający naszyjnik zamiast zdobić szyję, tylko ją obciąża.

Najważniejsze jednak, aby dodatki odzwierciedlały Ciebie: dlatego zawsze podążaj za głosem serca i zdecyduj się na kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki, w których się zakochasz!