Rodzaje biżuterii damskiej

Stanowi dopełnienie każdego stroju i jest uwielbiana przez dużą część kobiet. Mowa oczywiście o biżuterii, która pięknie błyszczy i dodaje szyku nawet zwykłej stylizacji. Szeroki wybór tego typu dodatków sprawia, że nie zawsze wiadomo na co się zdecydować i często stajemy przed dylematem czy postawić na srebro, złoto, czy może na tworzywa sztuczne. Jednak dzięki temu, że mamy różne rodzaje biżuterii każda kobieta może znaleźć odpowiednie dodatki dla siebie. Do najpopularniejszych należą:

1. Łańcuszki: stanowią jedne z najpopularniejszych akcesoriów wśród kobiet. Można ozdobić je ulubioną zawieszką lub nosić bez niczego. Szeroki wybór różnorodnych splotów, kształtów oraz form sprawia, że noszenie łańcuszków może mieć także znaczenie symboliczne, o którym wie tylko nosząca go kobieta.

2. Bransoletki: równie dużą popularnością cieszą się te wykonane z metali szlachetnych, jak i te z tworzyw sztucznych. Bransoletki najczęściej nosi się na nadgarstku, ale można również na kostce. Kobiety pokochały także Charm bracelet, do których można przyczepiać niewielkie zawieszki w różnych kształtach.

3. Pierścionki: złote i srebrne ozdobione szlachetnymi kamieniami najczęściej noszą starsze kobiety. Młode dziewczyny stawiają na duże modele wykonane z tworzyw sztucznych, ale także na cienkie obrączki, które nosi się na kilku palcach.

4. Kolczyki: wśród nich możemy wyróżnić modele zapinane na sztyft, przewlekane oraz z zapięciem angielskim. Większość kobiet na co dzień wybiera niewielkie kolczyki wkręcane, a te duże i ozdobne zakłada na ważne uroczystości. Panie, które nie mają przebitych uszu tradycyjne kolczyki najczęściej zastępują eleganckimi klipsami.

5. Zegarki: to rodzaj biżuterii, który chyba najbardziej się zmienił na przestrzeni lat. Dawniej najważniejsza była jego funkcjonalność, dziś jest ona również bardzo ważna, ale równie duże znaczenie ma ich wygląd, dlatego też w sklepach dostępne są najróżniejsze zegarki, które z powodzeniem mogą zastąpić bransoletki.

Jak widać rodzajów biżuterii jest bardzo dużo, to na który się zdecydujesz zależy tylko od Ciebie. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością oraz wybrać takie dodatki, które będą pasowały do stroju.