Ślubne dodatki - co wybrać?

Stylizacja panny młodej musi być przygotowana w najdrobniejszych szczegółach. Nie tylko dzięki sukni, ale też odpowiednio dobranym dodatkom ślubnym przyszła mężatka powinna czuć się wyjątkowo pięknie w tym szczególnym dla niej dniu. Jakimi zasadami kierować się, aby biżuteria idealnie zgrywała się z pozostałymi elementami kreacji oraz jakie ozdoby wybrać, by czuć się pewnie i swobodnie w czasie składania przysięgi i weselnej zabawy?

Dzień ślubu dla większości kobiet jest okazją do wystąpienia w roli księżniczki. Pierwszoplanowa rola w wydarzeniu umożliwia lśnienie pełnym blaskiem. Każda panna młoda poświęca zatem dużo czasu na skompletowanie poszczególnych elementów stylizacji. Najważniejszą zasadą, którą należy się wówczas kierować jest spójność. Wszystkie dodatki powinny być dopasowane m.in. do koloru, kroju oraz zdobień sukni.

Dodatki ślubne – dopasowanie względem kolor sukni

Wśród proponowanych modeli sukni dla kobiet, które planują wstąpić w związek małżeński, prym wciąż wiodą trzy najbardziej popularne opcje - klasyczna biel, nieco bardziej nowoczesna kość słoniowa lub ciemniejsze odcienie écru. Przy sukniach w kolorze białym dodatki ślubne powinny być wykonane z naturalnego srebra. Przy pozostałych możliwościach bardzo ważne jest wybranie koloru wiodącego stylizacji. W zależności od podjętego wyboru można zdecydować się złoto lub oksydowane srebro w stylu vintage.

Dodatki ślubne – dekolt, który warunkuje rodzaj ozdób

To czy do stylizacji będzie pasowała ozdobna kolia, czy raczej delikatny łańcuszek, zależne jest przede wszystkim od rodzaju dekoltu sukni. W tym zakresie projektanci umożliwiają wybór co najmniej kilku opcji. Do najpopularniejszych ostatnimi czasy należy dekolt serduszko, który odsłania ramiona oraz górną część klatki piersiowej. Panny młode, których suknie są zaprojektowane w ten sposób, mogą pozwolić sobie na duże, rzucające się w oczy ozdoby szyi oraz dopasowane do nich kolczyki. Inaczej wygląda to w przypadku dekoltów w kształcie litery V. Uzupełnieniem tego typu stylizacji powinien być delikatny naszyjnik oraz wykonane w podobnym stylu kolczyki. Najbardziej wymagające są z pewnością dekolty asymetryczne. Dopasowanie do nich naszyjnika jest praktycznie niemożliwe. Na szczęście do tego typu sukni można z powodzeniem dobrać zarówno kolczyki wiszące, jak i w formie wkrętów.